GodłoLogo szkołySzkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Trzciance
  telefon  tel. (67)2162132     poczta  sp3trzcianka@wp.pl

 

Erasmus+

 

 

 Wizyta w Grenadzie

Grenada – miasto w Andaluzji w południowej Hiszpanii, było kolejnym miejscem spotkania nauczycieli uczestniczących w projekcie: CCTT-Career Counselling in Teacher’s Training w ramach programu ERASMUS+.

Podczas pobytu w Grenadzie, uczestnicy projektu odwiedzili jedną z miejscowych szkół oraz kontynuowali swoją pracę nad sposobem opracowania strategii dotyczącej realizacji zagadnień z doradztwa zawodowego, w każdym z państw uczestniczących w projekcie. Wiele czasu ponownie poświęcono na dyskusję dotyczącą  zaangażowania rodziców przy realizacji zagadnień związanych z  doradztwem zawodowym.

Wyjazd do Grenady został zorganizowany w dniach 22-26 października 2019r. Naszą szkołę ponownie reprezentowali Pani Magdalena Niećko i Pan Przemysław Przybylski, którzy podczas pobytu w Grenadzie wraz z zagranicznymi partnerami skupili się na szerokiej analizie, roli rodzica i jego wpływu na wybór dalszej drogi edukacyjno-zawodowej swojego dziecka.  Na zakończenie wizyty w Grenadzie uzgodniono, że szkolni doradcy zawodowi przeprowadzą wśród rodziców badania ankietowe dotyczące zagadnień z doradztwa zawodowego.

Wyniki tych badań, zostaną dokładnie omówione podczas organizacji kolejnego spotkania uczestników projektu, już w Polsce w maju 2020 roku.

 

Grenada1

 

Grenada2

 

Grenada3

 

 

Grenada4

 

 

Certyfikat1

 

Certfikat2

 

 Zobacz wyniki badań ankietowanych rodziców - Doradztwo zawodowe Kliknij tutaj

 

Wizyta w Poitiers

Francuska miejscowość Poitiers – historyczna stolica krainy Poitou, położona nad dopływem Loary, rzeką Clain, była kolejnym miejscem spotkania nauczycieli uczestniczących w projekcie: CCTT-Career Counselling in Teacher’s Training w ramach programu ERASMUS+.

Podczas pobytu w Poitiers, uczestnicy projektu zwiedzili jedną z miejscowych szkół oraz pracowali nad sposobem opracowania strategii dotyczącej realizacji zagadnień     z doradztwa zawodowego, w każdym z państw uczestniczących w projekcie. Zastanawiano się także, jak może wyglądać dalsza współpraca pomiędzy nauczycielami po zakończeniu projektu

 

Poitiers1

 

Wizyta w Pointiers

Wiele czasu poświęcono na dyskusję dotyczącą  zaangażowania rodziców przy realizacji zagadnień związanych z  doradztwem zawodowym.

Wyjazd do Poitiers został zorganizowany w dniach 15-17 maja 2019r. Naszą szkołę ponownie reprezentowali Pani Magdalena Niećko i Pan Przemysław Przybylski, którzy w dniu 16 maja 2019r., przedstawili w Poitiers,  szczegółową analizę wyników przeprowadzonych badań dotyczących  doradztwa zawodowego, wśród nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 w Trzciance. Badania te w naszej szkole, zostały przeprowadzone w styczniu 2019r.

 

CCTT- Career Counselling in Teachers' Training

Akcja Partnerstwa Strategiczne

Instytucja Zarządzająca: Agencja Narodowa w Niemczech

Lider: Staatliches Schulamt für den Lahn-Dill-Kreis und den Landkreis Limburg-Weilburg, Hesja , Niemcy

Partner: Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Trzciance

Tytuł projektu: CCTT- Career Counselling in Teachers' Training

Cel projektu: Wsparcie obecnych i przyszłych nauczycieli-doradców zawodowych
w rozwoju, poprzez wykorzystanie już istniejących europejskich narzędzi i dzielenie się wiedzą w wymiarze krajowym i europejskim.

Czas trwania:09.2018- 09.2021

Certyfikaty, wyniki badań, prezentacje 

 

 

Wizyta w Limburgu

Pani Magdalena Niećko i Pan Przemysław Przybylski wraz z nauczycielami z Zespołu Szkół Technicznych w Trzciance oraz  Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile, udali się w dniach 25-27 listopada 2018 r., do miejscowości Limburg (Niemcy).

Tam właśnie zorganizowane zostało pierwsze spotkanie związane z udziałem w projekcie: CCTT-Career Counselling in Teacher’s Training w ramach programu ERASMUS+, do którego przystąpiła również nasza szkoła.

Przed pierwszym wyjazdowym spotkaniem w Limburgu, nauczyciele biorący udział w projekcie, zajmowali się przygotowaniem oraz tłumaczeniem szeregu materiałów dotyczących przepisów prawnych, związanych z wprowadzeniem do polskich szkół przedmiotu doradztwo zawodowe.

Materiały te w formie prezentacji zostały przedstawione na spotkaniu w Limburgu w dniu 26 listopada 2018r.

W trakcie pobytu w Limburgu, nasi nauczyciele spotkali się z innymi pedagogami, doradcami zawodowymi i pracownikami kuratorium z Niemiec, Francji i Hiszpanii.

Podczas spotkania, omówione zostały problemy związane z systemem doradztwa zawodowego w poszczególnych krajach. Spotkanie udowodniło, że chociaż systemy oświatowe w tych krajach różnią się od siebie, to jednak w każdym z nich, istnieje potrzeba wdrożenia zagadnień z doradztwa zawodowego.

 

 Limburg

 

 

Limburg1

 

Limburg2

a

Konkursy, informacje, ogłoszenia

 • Basen

  Propozycja wyjazdu do Aqua Park w Pile

 • Olimpiada

  XVII Olimpiada Informatyczna

 • Program

  Zasady zdrowego odżywiania

 • mLegitymacja

  mLegitymacja. Co to takiego ?

 • Forum Romanum

  Chcemy poznać Wasze zdanie w ważnych kwestiach

 • Śnieżny Dekalog - konkurs dla dzieci i młodzieży

  Śnieżny Dekalog - konkurs dla dzieci i młodzieży