Wizyta w Grenadzie
Grenada – miasto w Andaluzji w południowej Hiszpanii, było kolejnym miejscem spotkania nauczycieli uczestniczących w projekcie: CCTT-Career Counselling in Teacher’s Training w ramach programu ERASMUS+.
Podczas pobytu w Grenadzie, uczestnicy projektu odwiedzili jedną z miejscowych szkół oraz kontynuowali swoją pracę nad sposobem opracowania strategii dotyczącej realizacji zagadnień z doradztwa zawodowego, w każdym z państw uczestniczących w projekcie. Wiele czasu ponownie poświęcono na dyskusję dotyczącą zaangażowania rodziców przy realizacji zagadnień związanych z doradztwem zawodowym.
Wyjazd do Grenady został zorganizowany w dniach 22-26 października 2019r. Naszą szkołę ponownie reprezentowali Pani Magdalena Niećko i Pan Przemysław Przybylski, którzy podczas pobytu w Grenadzie wraz z zagranicznymi partnerami skupili się na szerokiej analizie, roli rodzica i jego wpływu na wybór dalszej drogi edukacyjno-zawodowej swojego dziecka. Na zakończenie wizyty w Grenadzie uzgodniono, że szkolni doradcy zawodowi przeprowadzą wśród rodziców badania ankietowe dotyczące zagadnień z doradztwa zawodowego.
Wyniki tych badań, zostaną dokładnie omówione podczas organizacji kolejnego spotkania uczestników projektu, już w Polsce w maju 2020 roku.
Zobacz wyniki badań ankietowanych rodziców - Doradztwo zawodowe Kliknij tutaj
Wizyta w Poitiers
Francuska miejscowość Poitiers – historyczna stolica krainy Poitou, położona nad dopływem Loary, rzeką Clain, była kolejnym miejscem spotkania nauczycieli uczestniczących w projekcie: CCTT-Career Counselling in Teacher’s Training w ramach programu ERASMUS+.
Podczas pobytu w Poitiers, uczestnicy projektu zwiedzili jedną z miejscowych szkół oraz pracowali nad sposobem opracowania strategii dotyczącej realizacji zagadnień z doradztwa zawodowego, w każdym z państw uczestniczących w projekcie. Zastanawiano się także, jak może wyglądać dalsza współpraca pomiędzy nauczycielami po zakończeniu projektu
Wiele czasu poświęcono na dyskusję dotyczącą zaangażowania rodziców przy realizacji zagadnień związanych z doradztwem zawodowym.
Wyjazd do Poitiers został zorganizowany w dniach 15-17 maja 2019r. Naszą szkołę ponownie reprezentowali Pani Magdalena Niećko i Pan Przemysław Przybylski, którzy w dniu 16 maja 2019r., przedstawili w Poitiers, szczegółową analizę wyników przeprowadzonych badań dotyczących doradztwa zawodowego, wśród nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 w Trzciance. Badania te w naszej szkole, zostały przeprowadzone w styczniu 2019r.
CCTT- Career Counselling in Teachers' Training
Akcja Partnerstwa Strategiczne
Instytucja Zarządzająca: Agencja Narodowa w Niemczech
Lider: Staatliches Schulamt für den Lahn-Dill-Kreis und den Landkreis Limburg-Weilburg, Hesja , Niemcy
Partner: Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Trzciance
Tytuł projektu: CCTT- Career Counselling in Teachers' Training
Cel projektu: Wsparcie obecnych i przyszłych nauczycieli-doradców zawodowych
w rozwoju, poprzez wykorzystanie już istniejących europejskich narzędzi i dzielenie się wiedzą w wymiarze krajowym i europejskim.
Czas trwania:09.2018- 09.2021
Certyfikaty, wyniki badań, prezentacje
Wizyta w Limburgu
Pani Magdalena Niećko i Pan Przemysław Przybylski wraz z nauczycielami z Zespołu Szkół Technicznych w Trzciance oraz Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile, udali się w dniach 25-27 listopada 2018 r., do miejscowości Limburg (Niemcy).
Tam właśnie zorganizowane zostało pierwsze spotkanie związane z udziałem w projekcie: CCTT-Career Counselling in Teacher’s Training w ramach programu ERASMUS+, do którego przystąpiła również nasza szkoła.
Przed pierwszym wyjazdowym spotkaniem w Limburgu, nauczyciele biorący udział w projekcie, zajmowali się przygotowaniem oraz tłumaczeniem szeregu materiałów dotyczących przepisów prawnych, związanych z wprowadzeniem do polskich szkół przedmiotu doradztwo zawodowe.
Materiały te w formie prezentacji zostały przedstawione na spotkaniu w Limburgu w dniu 26 listopada 2018r.
W trakcie pobytu w Limburgu, nasi nauczyciele spotkali się z innymi pedagogami, doradcami zawodowymi i pracownikami kuratorium z Niemiec, Francji i Hiszpanii.
Podczas spotkania, omówione zostały problemy związane z systemem doradztwa zawodowego w poszczególnych krajach. Spotkanie udowodniło, że chociaż systemy oświatowe w tych krajach różnią się od siebie, to jednak w każdym z nich, istnieje potrzeba wdrożenia zagadnień z doradztwa zawodowego.
a