OGŁOSZENIA

Pliki do pobrania

Mistrzostwa Gminy Trzcianka w Czwórboju Lekkoatletycznym klas IV-VI Szkół Podstawowych dziewcząt i chłopców 2019

Dnia 3 kwietnia 2019 roku na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Trzciance odbyły się Mistrzostwa Gminy Trzcianka w Czwórboju Lekkoatletycznym klas IV-VI Szkół Podstawowych dziewcząt i chłopców.

 Uroczystego otwarcia zawodów dokonała pani Anna Maria Wyrzykowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Trzciance. W Mistrzostwach udział wzięło sześć szkół z Miasta i Gminy Trzcianka: Szkoła Podstawowa nr 1 w Trzciance, Szkoła Podstawowa nr 2 w Trzciance, Szkoła Podstawowa w Białej, Szkoła Podstawowa w Łomnicy, Szkoła Podstawowa w Siedlisku oraz organizator imprezy Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzciance. Zawodnicy wzięli udział w czterech konkurencjach lekkoatletycznych: bieg krótki - 60 m, bieg długi 1000 m chłopcy, 600 m dziewczęta, skok w dal, rzut piłeczką palantową. Indywidualne wyniki każdego zawodnika przeliczone zostały na punkty, których suma decydowała o klasyfikacji końcowej drużyny.

Klasyfikacja drużynowa dziewcząt:

1 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzciance

2 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Trzciance

3 miejsce - Szkoła Podstawowa w Siedlisku

4 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Trzciance

5 miejsce - Szkoła Podstawowa w Białej

6 miejsce - Szkoła Podstawowa w Łomnicy

Klasyfikacja drużynowa chłopców:

1 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzciance

2 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Trzciance

3 miejsce - Szkoła Podstawowa w Białej

4 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Trzciance

5 miejsce - Szkoła Podstawowa w Siedlisku

6 miejsce - Szkoła Podstawowa w Łomnicy

Wśród dziewcząt najlepszy wynik indywidualny uzyskała Kornelia Holweg ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzciance (347 pkt), natomiast wśród chłopców najlepszy indywidualnie był uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzciance Maciej Sikora, który zdobył 437 pkt.

Wręczenia dyplomów i pucharów dokonała pani Anna Maria Wyrzykowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzciance.

W imieniu organizatora zawodów dziękujemy Burmistrzowi Trzcianki panu Krzysztofowi Jaworskiemu za udostępnienie obiektu sportowego OSIR oraz ufundowanie pucharów.