SZKOŁA 2020/2021

OGŁOSZENIA

Pliki do pobrania

SAMORZĄD

RODO

RADA RODZICÓW

Wolontariat SP3


PROCEDURY DOTYCZĄCE ORGANIZACJI ZAJĘĆ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W TRZCIANCE (AKTUALIZACJA 17.05.2021 R.) 


 

NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ NSP 2021

W dniu 1 kwietnia 2021 r.w całej Polsce rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań NSP 2021.

CZYTAJ DALEJ >>REKRUTACJA UZUPENIAJĄCA

Na podstawie art. 157 ustawy z 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe ( Dz.U. z 2020r. poz. 910 i 1378 z późn. zmianami) oraz zgodnie z Zarządzeniem
Nr 27/21 Burmistrza Trzcianki z dnia 22 stycznia 2021r. w sprawie określenia terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów do gminnych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, prowadzonych przez gminę Trzcianka, na rok szkolny 2021/2022 Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 w Trzciance informuje, iż termin postępowania uzupełniającego do klas pierwszych potrwa od 06.04.2021 do 16.04.2021 roku.

Osoby zainteresowane proszone są o złożenie dokumentów – dostępne do pobrania w zakładce ogłoszenia   i przesłanie ich na maila szkoły sp3trzcianka@wp.pl.Szanowni Rodzice!

Na podstawie art. 154 ust.1 pkt.1 w związku z art.29 ust.2 pkt 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. Prawo Oświatowe (Dz.U. z 2019r. poz. 1148 ze zm., oraz na podstawie Zarządzenia Burmistrza Nr 27/21 z dnia 22 stycznia 2021 r. a także w związku z podaną do publicznej wiadomości listą uczniów zakwalifikowanych do przyjęcia do I klasy, przypominamy o konieczności złożenia oświadczenia czyli potwierdzenia woli rodziców tych dzieci -dostępne  do pobrania  poniżej oraz przesłanie na adres sp3trzcianka@wp.pl do dnia 29.03.2021r.  POBIERZ  PLIK  Pobierz plik >>Lista uczniów zakwalifikowanych do przyjęcia do klasy I w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Mikołaja Kopernika w roku szkolnym 2021/2022  Pobierz

Lista uczniów przyjętych do klasy I w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Mikołaja Kopernika w roku szkolnym 2021/2022 POBIERZ PLIK >>


 


 

 

Warto czytać książki


    Czytanie książek rozwija naszą wyobraźnię. To nie gry komputerowe, czy filmy, a czytanie, jest jednym z najlepszych bodźców do jej pobudzania. Reżyserzy znanych filmów wzorują się na książkach, a nie na odwrót. Czytając książkę, można ujrzeć oczami swojej wyobraźni więcej niż pokaże film.

 

     Obecna technika filmowa nie pozwala nam na tyle przedstawić tego, co chciał pokazać w książce jej autor. My sami tworzymy obraz książki. Lepiej mieć własne zdanie i wyobrażenie danej postaci, niż narzucenie jej wyglądu oraz charakteru na siłę przez reżysera.Czytanie książek rozwija naszą wyobraźnię. To nie gry komputerowe, czy filmy, a czytanie, jest jednym z najlepszych bodźców do jej pobudzania. Reżyserzy znanych filmów wzorują się na książkach, a nie na odwrót. Czytając książkę, można ujrzeć oczami swojej wyobraźni więcej niż pokaże film. Obecna technika filmowa nie pozwala nam na tyle przedstawić tego, co chciał pokazać w książce jej autor. My sami tworzymy obraz książki. Lepiej mieć własne zdanie i wyobrażenie danej postaci, niż narzucenie jej wyglądu oraz charakteru na siłę przez reżysera.

     Śmiało można stwierdzić, po pewnym czasie, że książka jest najlepszym przyjacielem człowieka, zawsze ma dla nas czas, a w długie zimowe wieczory, kiedy się nudzimy, dotrzymuje towarzystwa. Może nas rozweselić, doprowadzić do łez, pocieszyć. Jest z nami w każdym dniu, w każdej chwili. Osoba, która dużo czyta, nie ma kłopotów z wypowiadaniem się, łatwiej przyswaja sobie zasady ortograficzne i wiedzę. Każda książka ma swoich bohaterów pozytywnych, czyli ludzi o dobrym sercu i negatywnych tzw. czarne charaktery. Prawie w każdej książce możemy spotkać swój autorytet, czyli postawę godną do naśladowania. Czytanie książek może stać się naszym nałogiem, może wciągnąć nas w swój nieograniczony świat. Często w książkach zawarty jest morał ,,dobro zwycięża, zło przegrywa’’. To wspaniale ,,buduje’’ postawę człowieka oraz naucza prawd życiowych.

     Książki nie tylko rozwijają wyobraźnię, ale również umysł. Chodzi głównie o książki naukowe. Są one ciekawe i niezwykle mądre. Książki o świecie, kosmosie są naprawdę zadziwiające, warte przeczytania. Dostarczają frajdy. Czytając je, pożytecznie spędzicie czas.

     Jeżeli macie wątpliwości co do przeczytania jakiejś książki, nie wahajcie się, weźcie ją do ręki i czytajcie. Na pewno nie będzie to czas stracony. Jeśli będziecie mieli możliwość wyboru obejrzeć po raz setny ten sam film czy przeczytać książkę, lepiej wybierzcie książkę, ponieważ jest to najlepszy sposób spędzania czasu wolnego. Teraz w dobie pandemii zwłaszcza zachęcam do czytania książek.

BIP

Wyniki konkursów

Wczesne wspomaganie rozwoju

Szukaj

Udział w projektach

CYFROWA SZKOŁA

ŚWIETLICA

Dla nauczyciela